Páramentesítő vs. Páraelszívó
Magas a páratartalom az otthonában, vagy a főzésnél szeretne megszabadulni a szagoktól? Mutatjuk, mikor melyik készülék az ideális Önnek!
Vannak olyan témák, amelyeket időnként fel kell vetni, mivel sokan összekeverik
a Páraelszívót és a Párátlanítót/Páramentesítőt.
Ez egy kényes kérdés, és fontos tisztázni a két készülék közötti különbséget. Ezeknek a tévesztéseknek elkerülése nemcsak fontos, hanem a kellemetlenségektől is megkímélhet minket.
Most nézzük meg, mi is pontosan a páraelszívó, és miért nem azonos a párátlanítóval!
A páraelszívót gyakran szagelszívónak is nevezik, és főként a konyhában használjuk. Ezt a készüléket a főzőlap fölé kell felszerelni, és a főzés közben keletkező zsírokat, párát és szagokat szívja el. A páraelszívó célja nem a pára eltávolítása otthonunkból, hanem a konyhában keletkező kellemetlen szagok és szennyeződések levegőből való megszűrése.
A páraelszívóknak két beszerelési lehetősége van.
Az egyik lehetőség az, amikor egy cső segítségével a készülék a külső térbe vezeti ki a szennyezett levegőt. A másik lehetőség pedig az, amikor a készüléket belső keringtetéssel szereljük be.
Belső keringtetéses modellek:
Ha nem tudjuk megoldani a kültérbe vezetést, akkor érdemes a belső keringtetésű modellt választani, amely megtisztítja a levegőt, majd visszaengedi azt a konyhába. Ezek a készülékek aktívszenes szűrők segítségével tisztítják a levegőt, de hatékonyságuk csak 60-80% körül van, és a szűrőket időnként cserélni kell.
Kivezetéses páraelszívók
A kivezetéses páraelszívóknál egy csövön keresztül kivezetjük a páraelszívó által beszívott szennyezett levegőt. Fontos megjegyezni, hogy a kültéri páraelszívó használatakor friss levegőt kell beengednünk a helyiségbe, mivel a páraelszívó kivonja a szennyezett levegőt, de nem biztosítja a friss levegőt helyette.
Miért hasznos a páraelszívó?
Tudja meg miért érdemes páraelszívót használnia otthonában.
Gazdaságosabb megoldás, mint az örök szellőztetés
- A hideg időszakban, a főzés alatt szellőztetnie kell folyamatosan, így elszökik a meleg az otthonából. Ezért a fűtési költségei is megnőhetnek.
- A meleg időszakban a klíma használatát növeli, ha ön az ablakon keresztül szellőzteti ki a főzés által okozott szagokat, illatokat, így beengedve a külső hőt. A főzési hő is növelheti az otthonában lévő hőmérsékletet, így a klíma energiafogyasztását megemelkedhet.
Megóvja magát a főzési szennyeződésektől
- A főzés során levegőbe kerülő szennyeződések rárakodnak a konyhabútoron, a falakon, mennyezeten. Ez nem csak több takarítást eredményez, de az újrafestés költséges megoldás is, ami rengeteg munkával jár.
- Ha nem figyel a zsír, gőz és egyéb szennyeződés megszüntetésére, penészesedés keletkezhet és baktériumok szaporodhatnak el otthonában.
- Csökken a konyhája élettartama a párás levegő és zsírlerakodások által.
- Kellemetlen szaga lehet a függönyöknek, a kárpitoknak. Főleg akkor, ha a nappali egybe van a főzőrésszel.
- A szennyezett levegő szétáramlik a lakásában, és minden felületre leülepedhet, nemcsak a konyhában. Ez akár szemirritációt okozhat, befolyásolhatja a lélegzetét, és mérgező lehet a szobanövényekre.
Most már látja, hogy egy páraelszívó csak megkönnyíti az élettere tisztítását és egészségének megőrzésében is szerepe van. A páraelszívó rövid és hosszú távon is jó döntés.
Az egyik legkeresettebb modell melyet a HOMEFORT is gyárt, a beépíthető páraelszívó. Ezeket a készülékeket a főzőlap fölé szekrénybe vagy akár falra is felszerelheti. Nagyon jó áron kaphatóak, könnyű beszerelni őket , és kevés helyet foglalnak. Kis lakásban, alacsony költségvetésű háztartásokban ideális. A HOMEFORT páraelszívók, lehetnek belső keringetésűek, és kültérbe vezetettek így, ideálisak minden otthonba!
A HOMEFORT páraelszívók megbízhatóak, hatékonyak és egyszerűen kezelhetőek. Válogasson közülük >>>
Páramentesítő készüléke
A párátlanító készülékeket gyakran páramentesítőnek nevezik. Ezek a készülékek csak arra szolgálnak, hogy eltávolítsák a párát otthonunk levegőjéből, és nem alkalmasak szagok és szennyeződések eltávolítására.
A páramentesítő működése során egy ventilátor segítségével a levegőt a hűtőfolyadékkal töltött tekercsekre irányítják, hogy eltávolítsák a nedvességet. A felgyülemlett nedvességet egy tartályban gyűjtik össze, amit időnként ki kell üríteni. Azután a száraz levegő visszakerül a helyiségbe.
Az egészséges számára ideális páratartalom a levegőben általában 40-60% között van. Ha a páratartalom ennél magasabb, akkor kellemetlen hőérzetet tapasztalhatunk, mivel a bőrünk izzadtnak érezhető. Ahol magas a páratartalom, például sok mosás és teregetés történik, ott jól jöhet egy párátlanító készülék.
A HOMEFORT páramentesítő készülékei a szabad lélegzetet, tiszta teret biztosítanak otthonába, hogy komfortosan élhesse a mindennapjait. Mindezt, halkan és hatékonyan. Nézze meg őket, és ígérem, nem bánja meg ha ezeket a készülékeket válassza! >>>